Problémy začínajícího otaka

Každý nějak začal a to samé platí i u otacích. Můžete si myslet, že jste rozený otaku, ale pochybuju, že jste cumlali bishi-dudlík. Ten, který se chce stát opravdovým otakem, se chtě nechtě musí prokousat 4 problémy.

1. Existence anime

Prvním problémem je, uvědomit si vůbec, že něco jako anime, manga nebo dokonce Japonsko je. Ano, v mládí jsem viděl Včelku Máju s Kájou a později i Pokémony (mimochodem, GB hra je fakt parádní. Dokonce jsem v ní opravdu chtěl chytit všechny). No, kdo si ale po shlédnutí nějakého anime uvědomil, co to vlastně je? Je to barevný a je to na pokračování, řekl si každý. Ale ono je to trochu složitější. Má to originální animaci, má to děj i pointu (zohledňuju to, že se k nám většinou dostanou hlavně animované „trháky“ z Americké dílny). Popravdě, mně to nedošlo. kdyby mi spolužák neřekl, koukni se na tuhle stránku, tak nejspíš holduju něčemu úplně jinému. Takže jsem se koukl na tu stánku (přece nebudu dělat reklamu a neřeknu, že ta stránky byla manga.cz, ne?) a už jsem jel na další bod.

2. Informace

Může se to říkat tisíckrát, ale stále to populární. Co to je? Motto internetu: „Googluj a čti fóra.“ Tato kouzelná věta je tam bájná, že jí snad nikdo nikdy neviděl. V případě získání titulu otaku je to ale rizí nutnost. Neváhejte a použijte tuhle větu drív, než se zeptáte.

3. Dobrej matroš

Takže teď víme, že jsou šílení japonci, kteří vytvářejí anime, mangu, jpop a další parádní vysoce kulturně ceněné díla. Dokonce jsme si získali nějaké základní informace. Teď nás čeká bod, který si i zkušený otaku vytáhnu z rukávu. Kde to mám sehnat. Tak tady nezbývá než použít zlaté pravidlo internetu (pro připomenutí je to to s tím googlováním a čtením fór). To by bylo ale moc jednoduché, ne? Potřebujete velkou ale opravdu velkou hromadu trpělivosti. Proč? Je potřeba několik věcí:

  • a) Potřebujete internet. Né každý totiž bude mít štěstí a potká ve svém okolí otaka, který se k tomu hrdě přizná. A pokud náhodou ano, tak se k němu ze začátku nebude hlásit. Proč? To prozradím v posledním bodě.
  • b) Internet máme a krvavě ho platíme (zvláště ti, kteří platí výpalné té velké společnosti s pevnými linkami. Ti s věším štěstím mají funkční wi-fi.). No jo, ale teď to chce programy. Jde se na krmení prasátka, pardon počítače. Dobrý antivir, dobrý firewall a dobrý prohlížeč. Tohle nebudu rozebírat. Snad jen, že firefox má dobrá rozšíření vhodná i pro otaky. A nesmíme zapomenout na další důležité prográmky typu utorrent a spol.
  • c) Codec pack. Další ohrané a už mírně trapné téma. Použijte K-Lite Mega Codec Pack a pro přehrání mPlayer, který je součástí balíčku.
  • d) Dobré stránky. Tady nezbývá než googlovat a googlovat. Ale myslím, že když se podíváte na otakuland.cz a jeho fórum, tak získáte velmi slušný základ.
  • e) Neustále zjišťovat význam divných slov jako třeba nippon 🙂

4. Čtyři je japonsky shi, což znamená smrt.

To vás ale straším co? V podstatě je to ale výstižné. Řekněte, že se zajímáte o anime a čeká vás jasná sociální sebevražda. Proto to bude před všemi skrývat a nikomu neprozradíte, co vlastně děláte celé dny. Jednu věc doporučím, za heslo zajímám se o Japonsko jde schovat hodně věcí. Myslíte, že se to heslo provalí? Nidky. Vždyť v anime je toho tolik o Japonsku. Nebojte ale, přes net najdete plno spojenců.


Leave a Reply