Říj 24

asi-bych-mel-neco-delat

Uběhlo už hodně moc času, co jsem vážně něco dělal. Abych zaplnil celkem dost dlouhou časovou mezeru, dovolil bych si přidat shrnutí předchozího dílu.

Stále sjíždím kde co, hlavně, když je to animovaný. Nejvíce  pochopitelně vycházející anime. Od určitého množství se už člověk pohybuje primárně v novinkách. Hranice mé nenávratnosti se už blíží dvoutisícovce. Koukám, že aktuálně mám za sebou zhlédnutých 1939 kousků. Tudíž asi všichni chápeme, proč se o tom nebudu teď přespříliš rozepisovat. Ale odhaduju, že o tom bude hlavně následující blogování. Možná k tomu přidám nějaký moudra o tom, jak je vážně divný být otaku, s krátkými přestávkami, 11. rokem. Což mi připomíná, jak starý se cítím. Čekám, kdy vytáhnu hůl ze skříně, nasadím čepici a budu před barákem drobit bezlepkovou housku holubům, které se nevyskytují na tomto kontinentě.

Mangy stále čtu jen okrajově, takže to nestojí moc za zmínění. Až na titul Aoi Hana a Watamote. První titul vnucuji každýmu yurifagovi. Celý příběh jde shrnout do procítěného ahwwwwww. Watamote je celkem jasné proč. Mám rád příběhy o sociálních vyvrhelích. Dokážu se do toho z nějakého důvodu vcítit.

O novelách spíš blbě mluvím, než že bych nějaký extra četl. Ale konečně se můžu pochlubit s přečtením Haruhi novel. Nerad bych to rozebíral, protože bych na 100% skončil u spoilování. Slíbil jsem si, že dnes nebudu trollit. Nechám si to na příště.

A nejdůležitější bod, spíš pro mě, je… Konečně jsem byl v Japonsku a viděl školu Haruhi :3 Nepopsatelný zážitek. Před dvěma měsíci ale zábava na mé vysněné dovolené měsícem skončila a s ní začalo krásné období japonských depresí. Teď jsem se trochu uklidnil, tak snad už nejsem tak přezrále hořkej.

Fansubování je spíš moje přání, než že bych mohl říct „jasně, za týden/měsíc něco vydám“. Pokusím ho vyplnit co nejdřív dokážu. Pardon, ale jsem jen jeden velice specifický otaku, nic míň.

Musím přidat nějakou záhadnou informaci, kterou pochopí maximálně 10 lidí: Jop existuje a je to hnusně zbastlený, teď jsem na to kašlal a celkem se tlačím do toho, aby to vymyslel o něco víc inteligentně.

written by mJezdec

Kvě 19

Po strastiplné cestě, z které není návratu, jsem se rozhodl, že bych už vážně mohl opravit špatné linky na stránce atd. A možná, ale vážně jen možná, i něco vydat. Přece jen mi už začíná z RL docela silně hnít mozek.

written by mJezdec

Bře 25

Další díl Toradory, kde se rapidně změní pohled Taigy. Tenhle díl se mi líbí, ale zase mě napadá, proč nemám rád fansubování okolo. Tím myslím to, co se točí kolem vydání překladu.

  • Kontroly – Juknout na to, jestli tam není něco divně, zda to dává smysl a proč ten skript vůbec nefunguje. Odkládám to jak návštěvu neblízkého příbuzného.
  • Vydání – Tor nefunguje, programy padají a lidi zuří. A většinou pak ke konci koukám, kde všude se to nezjeví.
  • Chyby – U chyb jsem v těžkém rozpoložení, protože to kontoluju několikrát a pak s úsměvem a za řevu vítězného jpopu pochvaluju dobře vykonanou práci. Jakože jsem spokojený s výsledkem. Jenže pak si hned všimnu tři chyb a lidi mi napíšou další dvě. Je to vážně divný pocit. Murphy, vrať mi můj vavřínový věnec!
  • Proč odpovídám na tenhle dotaz? – Ne, že by mi to vadilo, spíš potřebuju databázi lidi, se kterými to nemá cenu řešit a raději jim nic nepsat. Skoro vše důležité je na blogu, ale stejně na to přijde zvláštní dotaz.

A nyní k tomu zajímavějšímu, co vzniklo po zuřivém přemýšlení u kafča (říci tomu káva je urážka všech výrobců kávy)

  • Mám více času, takže snad bude i více času na fansubování.
  • Ne, že by mě zajímal něčí názor… Ale třeba sem do komentů nebo někam, kde se zjevuji napište anime, u kterých vás zajímá stav překladu. Pokusím se nějak doplňovat procenta nebo něco takového.

A omake aneb něco k zamyšlení

  • Faitó o to, kdo dělá nejlepší český fansub bylo fajn. Až na to, že plně nesouhlasím ani s jednou z nich. Takže pokud si to myslíte taky, tak jsem chtěl jen říct, že jsem s vámi.
  • Nechápu, proč všichni řeší sčítání lidí. Bylo to tu před 10 lety a bude to tu za 10 let zas. Víc mě zajímá, kdy dokončí Madoku a zda bude konec shaftový.

written by mJezdec

Bře 11

Je to sice zvláštní ale musel jsem něco dělat v RL, takže bylo málo anime a ještě méně ovoce. Ale teď jsem konečně zabanoval kanály při kterých dostávám rage a přestal pořád koukat na Yuki. Myšleno ten obrázek nahoře, jelikož mají grafika, tak mě zbytek stránky bere jen na 99%. Ještě, než jsem ale mohl opustit svůj takřka dokonale špatný RL, dostaly další stránky pomyslný ban. Takže pořád vše zachraňuje jen a pouze 4ch, kam jednou za čas zavítám a pořádně si zastalkeřím. To vše vedlo k naprostému zapuzení 3. světa do nejtemnějších koutů (snad na trošku delší dobu), což sem tam prolomuje nějaká socializace. A pak zbývalo jen…

Takže teď budu konečně doma a třeba i něco udělám, co potvrdí mou e-xistenci. Něco, co dělám, protože mě to baví.

Zdroj

written by mJezdec

Led 08

Tenhle rok přinesl v mých očích více negativ než pozitiv, takže následující nebude moc dobrý. O kladech snad příště, až je všechny najdu. Je jich asi stejně jako prstů na ruce nedřevaře. Velké negativum se odrazilo zejména na mém otačení. Hromada anime o stejném tématu mě přesvědčila o zavrhnutí koukání na anime a snahy o vytvoření jednou-možná-snad-nejspíš-ne mangy. Díky Bakamane. Nejspíš budu raději číst mangy a věnovat se multi-paření. Díky Kami-kami. V anime stejně sleduji akorát Tsundex a z novinek budu s nadšením koukat akorát na jednu. Minulý rok jsem ještě hrál na zuřivé koukání, ale to mělo za následek koukání na opravdu divné anime. Dokonce jsem se začal věnovat nové cestě tak moc, že jsem dohrál svou druhou VN. V průměru zvládnu jednu za rok až dva, což je teda statistika vhodná pro zuřivé ekonomy. Navíc nemám na nic čas ani chuť, to má za následek pouze 28 násobné čtení mangy (proti původně jedné kapitoly za 14 dnů) a maximálně jeden díl anime denně.

Jinak fansubování mě baví stále, i když není moc času. Navíc je mi líto těch, kteří neumí anglicky a musí koukat na takové šílenosti, že jsem se u jednoho „Fansubu“ několikrát rozplakal. Ale nemyslete si, že jsem empatický nebo něco takovýho. Takže jsem i pár lidí překecal, aby mi s něčím naprosto zbytečný pomohli. No, spíš mě přemlouvali, že moje otaku-čeština,  postavená na jazycích minulého století s vlastním 4 letým vývojem nových slov, je moc složitá. Novinky žádné nebudou, protože budu rád, pokud vůbec dodělám to, co jsem začal/ohlásil a ostatní přitom nezdrhnou. Stejně teď nemám čas a začíná sezóna. Snad se najde čas u příští a po odbavení nějakých starších projektů. Ale kdo ví, třeba mi zase rupne v hlavě, což není až tak nepravidelný, a do něčeho podivného se pustím. Takže v aktuálním věcech pokračuju, stejně jsem je vybral, protože mě baví. A navíc to budou pravděpodobně jedny z mála anime, na které budu koukat.

written by mJezdec

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat