Zář
04
|
Jsou anime, co mají první sérii, jsou anime, které mají druhou sérii po první sérii a pak tu je Galaxy Angel. Zde je takové zvláštnost, že takzvané druhé série jsou vlastně dvě. Máme totiž Galaxy Angel Z (které se taky říká Galaxy Angel 2) a Galaxy Angel Rune (které se taky říká Galaxy Angel II). Po GA (Galaxy Angel) následuje GA Z (GA 2), pak je GA 3, a pak GA 4 a na konci máme GA Rune (GA II).
No a jelikož v japonských televizích není nic zajímavého a nejspíš ani tento měsíc nebude, tak jsem šáhl po GA Rune. GA jsem, až na 4. sérii, viděl. Od 4. sérii jsem si dal na chvíli oddech. Nějak mi připadalo, že 3. série je moc vyždímaná a moc mě nebavila. Na rozdíl od první a druhé série, u který jsme se bavil. Proto jsem vzal k oku GA Rune, kde jsou hlavní postavy jiné než v sériích GA, GA Z, GA 3 a GA 4. Klasickou pětku nám nahradila neklasická nová pětka. Děj se totiž odehrává v době, kdy je původní skupina Galaktických andílků v „důchodu“ (prostě vojáci chodí do důchodu o hodně moc dřív) a máme novou skupinu Galaktických andílků. Celý původní komparz se objeví v jednom díle, kde mají obě skupiny setkání.
Postavy z GA Rune jsou si celkem dost odlišné od původních sérií. Teda až na jednu. Atmosféra je také jiná, i když v podstatě náplň je stejná: Řešení vesmírných problémů pomocí podivné nespolehlivé skupiny fanservisních dívčích (v tomhle případě spíš více holčičích nebo robotických) charakterů. A nesmíme zapomenou na děj… ehm… vtipy. Je to ve stejném stylu jako původní série. Je příhoda -> vtip -> vtip -> konec příhody, nejlépe s vtipem. Spojitost s původními GA je hlavně v jednom díle, kde se mají obě skupiny setkat. Jinak nijak moc nezasahuje původní pětice.
A proč si vybrat právě GA Rune a neskončit raději s dobrým pocitem u první, eventuálně u druhé série? GA Rune totiž trpí jednou věcí a to jsou vážně přitroublé vtipy. Takovými těmi, kde člověk čeká vysvětlení a ortel, že má IQ na úrovni myšky, který ví, že sýr je dobrý jíst tlamičkou a ne ****čkem. Odpověď je jednoduchá. Já si to pouštěl v době, kdy jsem nepřemýšlel a to hodně pozdě večer. Vtipy nebyly náročné na pochopení a fanservisu tam bylo dost. Prostě ideální na večer před spaním. V jiném případě naprosto nevhodné.
Animace je dobrá, ale v pár místech vypadá, že je dělali hodně rychle. Zejména ve chvíli, kdy jsou na scéně všechny postavy. Velké plus této série je celkem dobrá kombinace zajímavých postav, pokud máte rádi fanservis. Kahlua je třeba svérázná čarodějka s láskou k horroru a pokusům, z kterých vyleze všechno možné jen ne asi to, co to má být. Ale občas se projeví její zlé já, které má rádo spíš…
…no, řekněme cokoliv, co má dvě nohy a je s ní/jím zábava.
Lily zas razí cestu slušné dívky/samuraje. Trochu podivná kombinace, takže snad razí tu cestu právně. Každopádně se neustále hádá s Anise, která ji asi k samurajské vyrovnanosti moc nepřidává.
Anise je celkem aktivní, protože potřebuje neustále peníze. Důvod je poetický, topí se v dluzích. Neustále je s někým ve při a proto je na obrazovce skoro pořád, přesto mi nepřipada vtíravá.
Díky Apricot Sakurabě je neustálý odkaz na původní GA. Je totiž sestřičkou Milfeulle Sakuraby (ta vlevo). Evidentně genetika nejde zapřít a proto si Sakuraba plete všechno, jen vaří a občas něco zničí, třeba planetu. Tato postava se v některých díle projevuje hodně okrajově.
A co by to bylo za anime bez nějakého robota. Konkrétně Nanonano, která neustále dodává nano-nano a je vytvořena nano technologií a občas udělá psychologický-henshin do kočky. Ano, krásný projev humoru, který je vhodný po druhé hodině ranní. Kromě ocásku a parádnímu mrkání v endingu je to ne moc zajímavá postava. No, stejně tam moc není.
A hodně moc velkou část děje se v sérii objevuje princezna. Je nechutně bohatá, vlivná a celé dny nedělá nic moc konstruktivního, kromě dělání obličejů na diváky, při kterých vypadá jako vrásčitý chlap. Kolem ní se koulí bílí trpaslíci, kterých je hodně a dělají důležité činnosti typu sebeobětovávání. Takže, pokud nevíte, co s večerem, kdy se vám klíží oči, tak natáhněte ruku či nohu po GA Rune a bude se vám líbit.